Po co mi nowe zdjęcia biznesowe? Okiem doświadczonego fotografa.

 • biznesowe fotograf z poznania wizerunkowe swarzędz oborniki pila

 

 

Dlaczego nowe zdjęcia biznesowe Twojego Zespołu – Twoich Pracowników?

 

Pewnie pierwsze nad czym się zastanawiasz to: Po co mi nowe zdjęcia?

 

1. Przecież Agnieszka i Łukasz mają ładne foty sprzed 5 lat.

Ludzie się zmieniają. Z mojego doświadczenia w fotografowaniu, wynika że:

 • Mężczyźni z czasem wyglądają bardziej dojrzale i odpowiedzialnie, a wiek często dodaje im pewności siebie i charakteru. Na większości stanowisk, a szczególnie w handlu są to bardzo pożądane cechy.
 • Kobiety stają się bardziej świadome swojej mowy ciała, nabierają większego dystansu, częściej sięgają po dobry ubiór biznesowy i używają lepiej dopasowanego makijażu niż wcześniej. Z czasem zaczynają się chętniej uśmiechać i mniej się peszą przed obiektywem.
 • Brak zaskoczenia f2f. Kiedy ktoś z Twojego Zespołu idzie porozmawiać z nowym klientem osobiście, lepiej żeby kontrahent nie był skupiony na tym, że wyglądacie zupełnie inaczej niż sobie wyobrażał na podstawie starego zdjęcia na fejsie.

 

 

2. Mamy kryzys, tniemy koszty.

Tak, inni też oszczędzają. Teraz się właśnie waży kto przetrwa na rynku, kto mądrze zarządza firmą. Może zamiast topić dziesiątki tysięcy złotych w reklamę, efektywniej i taniej będzie:

 • zadbać o Waszego klienta i poinformować go, że nadal jesteście na rynku
 • wynająć fotografa, żeby podszkolił Waszych ludzi od social media i www, aby codzienne zdjęcia na Waszym fanpejdżu i insta wyglądały lepiej,
 • uzupełnić braki na stronie internetowej, zadbać o spójność, dodać zdjęcia personelu i wnętrz, na których zrobienie nigdy nie było czasu,
 • zaktualizować zdjęcia na google.site – nie wiem czy wiesz, ale regularnie aktualizowane zdjęcia podnoszą ranking Twojej Firmy w Google

 

Bądź zawsze o krok przed konkurencją.

 

 

3. No dobra, ale Kuba i Kacper pracują z nami od niedawna, jeszcze nie wiemy jak się sprawdzą, i czy zostaną z nami w zespole, ewentualnie wybiorą sobie zdjęcie ze swojego instagrama.

Nie. Przede wszystkim - jesteście zespołem – i tak chcecie przedstawiać się Waszym Klientom. Ważny jest spójny wizerunek. Dziś firma to całość. I jako zespół budujecie zaufanie u Waszych odbiorców i partnerów. Fotografie biznesowe powinny, mieć zbliżoną kolorystykę, głębię i obróbkę. Nawet różne osoby i miejsca w tej samej firmie mogą prezentować się podobnie na zdjęciach, jeśli są wykonane przez tego samego fotografa. Sam fakt, że poinformujesz personel o sesji zdjęciowej, sprawi że ubiorą się bardziej schludnie, będą bardziej zadbani, a zdjęcia nie będą wyglądały na przypadkowe.

 

 

4. Moja kuzynka ma lustrzankę, albo najnowszego iphona.

Świetnie! Dziś niektóre telefony robią naprawdę piękne foty. Rzecz w tym, że doświadczony fotograf, robiąc Wam sesję biznesową wie:

 • jaki obiektyw i kąt zdjęcia wybrać w zależności od sylwetki,
 • jak obrabiać zdjęcia, aby nadal wyglądały naturalnie ale świeżo,
 • jak dobrać korzystne oświetlenie do wieku prezentowanej osoby,
 • jak podkreślić prestiż stanowiska,
 • jak zadbać o ważne szczegóły.

 

 

5. Nie chcę odrywać swoich pracowników od obowiązków.

Też szanuję czas swój i Twojej Firmy. Pozwól mi poznać Twój Zespół, zapytam ich kiedy robią krótką przerwę, albo mają mniej obowiązków i dostosuję harmonogram zdjęć do Waszego planu dnia. Mogę też poczekać pół godziny, albo godzinę na następną osobę. Jestem elastyczny i chcę aby ludzie czuli się komfortowo i naturalnie. To jak oni czują się w danej chwili, będzie w dużej mierze wpływało na ich wizerunek.

 

 

6. Żaneta nie lubi być fotografowana.

To zupełnie normalne, bo rzadko korzystamy z usług fotografa, zdjęcia telefonem są często mocno przypadkowe, a dzisiejsze zdjęcia do dokumentów są daleko oderwane od estetyki ładnej fotografii. Pozwól mi porozmawiać z Żanetą. Być może Żaneta nigdy nie miała takiej sesji, więc jest trochę spięta. Może nie wie jeszcze, że będzie fajnie wyglądać – bo nigdy nie spróbowała. Może gdy zobaczy jak pracuję z resztą zespołu zmieni zdanie i da się namówić na kilka zdjęć.

 

 

7. Jesteśmy małą firmą. Nie wiemy czy taka usługa jest nam potrzebna?

Zaproś mnie, rozmowa nic nie kosztuje. Przejrzę Wasze wcześniejsze zdjęcia, poznam trochę Waszą firmę, profil działalności. Oszacujemy jaki byłby koszt takiej sesji. Całkiem możliwe, że cena i zakres mojej pracy będą dużo niższe od tej, której się spodziewałeś / spodziewałaś.

 

 

8. No dobra, przekonałeś mnie. Co przed zdjęciami?

Przede wszystkim spotkajmy się i ustalmy jakich zdjęć tak naprawdę potrzebuje Twoja Firma. Na tej rozmowie naszkicujemy wspólny pomysł i dowiesz się co możemy zrobić żeby zlecenie przebiegło szybko, profesjonalnie, łatwo i estetycznie.

Sprawdź ofertę zdjęć wizerunkowych

 

Aha, ważne! Z mojego doświadczenia najlepszy czas na zdjęcia:

 • od wtorku do piątku przed południem (w poniedziałek zazwyczaj wszyscy są spięci, a w piątek popołudniu większość już myśli o tym, co jeszcze szybko odepchnąć, by jak najszybciej iść do domu i podczas zdjęć mogą już być myślami gdzie indziej)
 • po posiłku :) zazwyczaj najedzony człowiek jest bardziej szczęśliwy :)

 

9. Zadzwoń, pomogę - coś wspólnie uradzimy: albo wyślij maila,  skorzystaj z formularza kontaktowego.

Maciej Bobyk

695.568.018

foto @ bobyk.pl